ΕΝ.Κ.Καβαλας - Ηλυσιακός 86-56

Εύκολο απόγευμα για την Καβάλα που νίκησε με το επιβλητικό 86 - 56 τον Ηλυσιακό στο κλειστό Αλεξάνδρα Δήμογλου.

Η Καβάλα πήρε απο την αρχή το προβάδισμα και με πολύ καλά ποσοστά προηγήθηκε στο 1ο δεκάλεπτο με 15 πόντους 26-11.

Με επιμέρους σκορ 23-19 στο δεύτερο δεκάλεπτο, στο ημίχρονο η διαφορά έφτασε τους 19 πόντους 49-30.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Καβαλα να ανεβάζει ακόμα περισσότερο τη διαφορά, η οποία έφτασε στο μέγιστο της πριν το τέλος του 3ου δεκαλέπτου 69-35. Με επιμέρους σκορ 23-12 το τρίτο δεκάλεπτο έληξε στο 72-42

Με την διαφορά στους τριάντα πόντους ήταν φυσικό να πέσει ο ρυθμός με τις δυο ομάδες να βάζουν απο 14 πόντους.

ΕΝ.Κ.Καβαλας - Ηλυσιακός 86-56 τελικό .

Η Καβάλα έχοντας 3 νίκες σε 4 παιχνίδια έπιασε κορυφή οπου ισοβαθμεί με Λαύριο, Φίλιππο Βέροιας, Ψυχικό και Εθνικό.

Τα δεκάλεπτα: 26-11, 23-19, 23-12, 14-14.

ΕΝ.Κ.Καβαλας: Κρστεφσκι 15, Καραμπουλας 6, Τοτσιος, Καλαμπακας 13(3), Κατσαρες 4, Καραποστόλου 10(3), Αγγελακοπουλος 11(1), Παπαρεγκας 4, Γκέλιος 5(1), Χαρισμιδης 10, Βελισσαριου 5(1), Καλαιντζιδης 3(1).

Ηλυσιακός : Τσιβελέκας, Λεγκικας 9(1), Δρόσος, Ζωρζος, Καρτερης 5, Νικολακόπουλος 10(2), Περδικάρης 8, Βλάχος, Κακλαμανακης, Τσιωκος 6, Αναγνωστακης 1.